• Home
  • O nas
  • Wprowadzenie

Przedszkole Montessori Stepping Stones - wprowadzenie

Montessori Stepping Stones w Powsinie to międzynarodowe anglojęzyczne przedszkole o domowej atmosferze. Zostało ono założone, aby podążać za filozofią Montessori, która ceni subiektywność i indywidualność każdego dziecka. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 1,5 roku do 6 lat. Wierzymy, że dzieci mają ogromny, twórczy potencjał, są obdarzone przez naturę w bogatą wrażliwość i doskonale potrafią samodzielnie się uczyć.

Dokładamy wszelkich starań, aby przedszkole Twojego dziecka było przyjazne i przynosiło pozytywne efekty w przygotowaniu go do przyszłych doświadczeń szkolnych, oraz do życia jako takiego. Naszym celem jest ułatwienie indywidualnego rozwoju dziecka, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, poprzez system, który skupia się na spontanicznym korzystaniu z ludzkiego intelektu. Zamierzamy również wzmocnić u naszych wychowanków wrodzoną miłość do uczenia się i eksploracji, która będzie trwała przez całe ich przyszłe życie. Będą dorastać, stając się szczęśliwymi i odnoszącymi sukcesy osobami dorosłymi.

Nasz przestronny budynek posiada sale lekcyjne dostosowane do potrzeb dzieci. Ze względu na to, że nasi podopieczni spędzają większość czasu w przedszkolu, ciężko pracowaliśmy, aby uczynić środowisko przedszkolne przyjaznym dla ich rozwoju. U nas wszystkie dzieci poczują się jak u siebie w domu. Cały sprzęt - stoły, krzesła, półki, są dostosowane do ich potrzeb. W zasięgu działań dziecka znajduje się wiele różnych materiałów, od prostych do dość złożonych, dzięki czemu dzieci czują się zmotywowane i zachęcone do pracy z nimi. Nasi podopieczni mają dużo miejsca i swobodę działania nie tylko przy stołach, ale także na matach umieszczonych na podłodze.

Teren, na którym znajduje się nasze przedszkole rozciąga się na duży ogród, w którym każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Spędzanie czasu na dworze jest bardzo ważne, nie tylko dlatego, że potrzeba poruszania się leży w naturze najmłodszych, ale również dlatego, że świeże powietrze przyczynia się do ich zdrowia. Stymuluje również wyobraźnię i rozwój umiejętności motorycznych. Jesteśmy świadomi tych korzyści i dlatego nasi podopieczni codziennie wychodzą na zewnątrz. Nasz duży, piękny ogród jest doskonałym miejscem do obserwacji i odkrywania przyrody, biegania, zabawy w piaskownicy, na placu zabaw i uczestniczenia w różnych grach zespołowych, takich jak piłka nożna. Na tyłach ogrodu znajduje się kort tenisowy, na którym dzieci będą mogły w przyszłości nauczyć się grać w tenisa.

Ponadto posiadamy salę gimnastyczną przystosowaną do zajęć gimnastycznych i tanecznych. Jest to również miejsce, gdzie nawet przy złej pogodzie dzieci będą miały zapewnioną możliwość ćwiczeń fizycznych i ruchu. Cały teren został starannie zaplanowany i wyposażony na potrzeby naszych wychowankówi. Wierzymy, że udało nam się stworzyć jak najbardziej przyjazne dla dzieci środowisko i że Twoje dzieci je pokochają!